Adını Feriha Koydum - Bölüm Özetleri 51816484
Adını Feriha Koydum - Bölüm Özetleri 51816484

AnasayfaPortalLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Son Konular
Konu
Tarih
Yazan
Sakarya Fırat Replikleri
01.04.2013 Tarihine Ait Detaylı Rating Bilgileri
Ezel Akay ve Yavuz Seçkin, “Galip Derviş”e Konuk Oluyor
Algı Eke Tepkilerden Çok Memnun
Aslıhan Gürbüz: “Deniz Rolünün Hakkını Veriyor”
Mert Fırat: "Hayallerimde Hollywood Yok"
Mahsun Kırmızıgül'den Yeni Dizi Kararı
Ünlü spiker Nazlı Tolga evleniyor!
Survivor'ın hanımları ortamı fena gerdi
Karadayı dizisinde Mahir köşeye sıkıştı
Perş. Haz. 13, 2013 3:11 pm
Salı Nis. 02, 2013 1:32 pm
Salı Nis. 02, 2013 1:31 pm
Salı Nis. 02, 2013 1:30 pm
Salı Nis. 02, 2013 1:29 pm
Ptsi Nis. 01, 2013 2:21 pm
Ptsi Nis. 01, 2013 2:20 pm
Ptsi Nis. 01, 2013 2:20 pm

Paylaş|

Adını Feriha Koydum - Bölüm Özetleri

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Sayfaya git : 1, 2, 3  Sonraki
YazarMesaj
BSKT.Elif
Co Admin
Co Admin
BSKT.Elif
Rep Gücü : 6922
Adını Feriha Koydum - Bölüm Özetleri Vide
MesajKonu: Adını Feriha Koydum - Bölüm Özetleri Adını Feriha Koydum - Bölüm Özetleri Icon_minitime1Çarş. Tem. 18, 2012 11:20 am

1. Bölüm Özeti

Etiler'de lüks bir apartmanda yaşayan kapıcı kızı Feriha ve annesi Zehra'yı üniversite sınavı sonuçlarının heyecanı sarmıştır. Üniversite, anne kızın geleceğe yönelik hayallerinin kilit noktasıyken, Feriha'nın ilkokuldan sonra okumayan ikizi Mehmet ve tabiatı gereği kaderci bir adam olan babası Rıza ise, onlarla aynı heyecanı duymaz. Mehmet, Feriha'yı içten içe kıskanırken bir yandan da ikizinin içindeki heveslerin, 'yukarının' şatafatlı hayatına duyduğu özlemin de farkındadır.
Feriha'nın hayatında ise, üniversite hedefi dışındaki en önemli şey ise 'yukarıda' oturan ve üvey annesi ile problemli bir ilişkisi olan Cansu'dur. Cansu da Feriha gibi sınav sonuçlarını beklemektedir. Sonunda büyük gün gelir. Seçkin bir özel üniversiteden burs alan Feriha'nın üniversiteye attığı adım ise onu bambaşka bir hayatın içine sokacaktır. Okulun renkli simaları Feriha'nın dikkatini çekerken, o da bir anda okulun ve cemiyet hayatının yakışıklı playboyu Emir Sarrafoğlu'nun takibine girer. Üzerinde Cansu'nun elbiseleri ile okula giden ve Etiler'de oturan Feriha görünürde onlardan farksızdır. Feriha, bu suni benzerliklerin tadını çıkarırken, babasının okula yaptığı ani bir ziyaret ise genç kızın, hayatını değiştirecek yalanlarla dolu bir dünya kurmasına sebep olacaktır.
Feriha, Emir'in ilgisini çekmesi ile uzun zamandır Emir'e karşı dile getirmediği duygular içinde olan Hande'nin de hedef tahtasına geçerken, tek bir küçük yalan yeni yalanlara gebedir. Yalanlar birbirini kovalarken, Feriha'nın attığı yanlış bir adım ise küçük kapıcı dairesinin ortasında patlayacak pimi çekilmiş bir bomba haline gelir.
BSKT.Elif
Co Admin
Co Admin
BSKT.Elif
MesajKonu: Geri: Adını Feriha Koydum - Bölüm Özetleri Adını Feriha Koydum - Bölüm Özetleri Icon_minitime1Çarş. Tem. 18, 2012 11:20 am

2. Bölüm
Mehmet'in varlığı ile zor duruma düşen Feriha, evde ise ortaya çıkan yalanı yüzünden babasının daha önce hiç görmediği bir yüzünü görür. Bir yanda Mehmet ve Emir diğer yanda aile baskısıyla iyice bunalan Feriha, Cansu ve Sanem'e de rezil olmanın utancını yaşarken annesine patlar. Bu patlamaya şahit olan Rıza'nın verdiği karar, anne kız için sarsıcı olacaktır.

Kapıcı dairesindeki huzursuzluk tırmanırken Mehmet, Emir'in arabasına odaklanmıştır. Arabayı Mehmet'e bırakıp bir anda ortadan kaybolan Emir'in okuldaki yokluğu ise Hande'yi huzursuz etmektedir. Emir'in nerede olduğunu bilen tek kişi ise Koray'dır.

Zehra, kızını içine düştüğü zor durumdan kurtarmanın yollarını ararken Feriha ise büyük bir umutsuzluk içinde annesine sığınmıştır. Ancak değerlerini kaybetmekten korkan Rıza'yı, aldığı büyük karardan döndürmek hiç de kolay değildir. Üst katta ise Sanem'in verdiği bir karar, annesizliğin acısını yaşayan Cansu için büyük bir yol ayrımı olur. Cansu'nun sürüklendiği dönülmez yol, tüm dengeleri alt üst edecektir.

Öte yandan Feriha ve Emir, en beklenmedik yerde biraraya gelirken, ikisi de farkında olmadan birbirlerinin dünyalarına yakınlaşır. Ne var ki, ilk kalp çarpıntılarına gebe olacak bu karşılaşmanın iki gizli tanığı vardır.

Feriha'nın varlığı Emir, Hande ve Koray'ın sağlam dostlukları için adım adım bir sınav haline gelir. Zehra'nın dikkatli gözleri ise kızının sırlarının üzerinde gezinirken, Zehra bir yandan da Rıza'yı kararından döndürmek için küçük adımlar atmaya başlar. Ne var ki, bir an için kendi heveslerine yenilen Mehmet'in yaptığı büyük hata, tüm ailesini geri dönüşü olmayan bir karanlığın içine çekecektir. Zehra ve ailesini kara günler beklemektedir.
BSKT.Elif
Co Admin
Co Admin
BSKT.Elif
MesajKonu: Geri: Adını Feriha Koydum - Bölüm Özetleri Adını Feriha Koydum - Bölüm Özetleri Icon_minitime1Çarş. Tem. 18, 2012 11:20 am

3.Bölüm Özeti

Mehmet’in hatasının bedeli Zehra ve ailesi için yıkıcı olur. Oğlu yüzünden büyük utanç yaşayan Rıza ile kocasına karşı çocuğunun arkasında duran Zehra’nın arası gerilir.

İçine düştükleri zor durumdan çıkmanın bir yolunu arayan Rıza’nın aldığı karar ise tüm ailenin huzurunu kaçırır. Yalanlar ve gerçekler arasına sıkışan Feriha, yaşananlar yüzünden büyük bir acı içindedir. Bu sırada, beklenmedik yerden gelen bir destek, dört duvar arasından çıkmasını sağlar.

Araba yüzünden babasıyla gerilen Emir’in, yaşananlara kendi dünyasından yaklaşması ise Feriha için hayalkırıklığı olur. Feriha, duygularını bastırıp Emir’den köşe bucak kaçarken, ondaki değişimin nedenini çözemeyen Emir ise ezberini bozan Feriha’nın peşini bırakmamaya kararlıdır. Bu durumla birlikte Feriha Hande için açık hedef haline gelir.

Zehra ise bir yandan aile dertleri ile boğuşurken bir yandan da kızının dünyasında neler olup bittiğini anlamaya çalışır. Öte yandan, evde, Zehra ve Rıza arasındaki ipler gerilirken Rıza, girdikleri büyük borçla ilgili son kararı vermek zorundadır.

Okulda ise, Emir’in sürekli kendisinden kaçan Feriha ile konuşmak için yaptığı bir plan beklenmedik sürprizlere gebedir.
BSKT.Elif
Co Admin
Co Admin
BSKT.Elif

4.Bölüm Özeti
EVDE SULAR DURULMUYOR ! OKULDA İSE FERİHA HANDE’YE PATLIYOR !
Feriha ve Emir’in kilitli kalmaları aralarındaki tansiyonu yükseltir. Feriha, köşeye sıkışmıştır. Rıza, tarlayı satmak için Mehmet’le birlikte memlekete gitmeye karar verir. Bu karar, Zehra için hayata karşı aldığı büyük bir yenilgidir. Derinlerinde büyük bir acı yaşayan Zehra, kocası ve oğlu arasındaki dengeleri sağlamaya uğraşırken bir yandan da çevreye karşı kuyruğu dik tutmaya çalışır.

Feriha, kilitli kalmalarında Hande’nin parmağı olduğunu öğrenir. Feriha’nın Hande’ye gösterdiği tepki Emir’i ve tüm okulu çok şaşırtırken, Feriha için büyük bir tehdit haline gelecektir. Feriha’nın öfkesinden Emir de payına düşeni alır ve aralarındaki gerilim büyür. Gerçekler ve yalanlar arasında savrulup duran Feriha’nın davranışları Emir’le arasında gel gitlere sebep olur.

Evde ise, Rıza ve Mehmet’in ardından, anne kız birbirlerine kenetlenir. Yaşananlardan etkilenen küçük Ömer’in yüzü beklenmedik yerden gelen sıcak bir ilgiyle gülümserken, kapıcı dairesinde ağırlanan sürpriz misafir ise evdeki hüzün bulutlarını dağıtır.

Cansu, nihayet Emir’i görebilme umuduyla Sanem’le birlikte Emir’in kulübüne gider. Ancak gece, Cansu’nun beklediği gibi geçmez. Öte yandan Cansu ve Feriha sonunda Emir’le ilgili karşı karşıya gelir. Bu yüzleşme Feriha’ya beklenmedik bir adım attırır.
BSKT.Elif
Co Admin
Co Admin
BSKT.Elif
MesajKonu: Geri: Adını Feriha Koydum - Bölüm Özetleri Adını Feriha Koydum - Bölüm Özetleri Icon_minitime1Çarş. Tem. 18, 2012 11:21 am

5.BÖLÜM ÖZETİ

Hayatında ilk kez gece dışarı çıkan Feriha’nın eğlencesi, Hande’nin tehlikeli tuzağıyla kabusa döner. Gece rayından çıkarken Feriha için güvenli olan tek yer Emir’in yanıdır. Gecenin izleri ise Emir için de Feriha için de kolay silinmez. Büyük tuzakla birlikte Emir ve Feriha, kalplerinin sesine kulaklarını tıkar ve birbirlerine sırtlarını dönerler.

Bu sırada Feriha’nın odasında unuttuğu küçük bir kağıt parçası, Zehra için kızının hayatında olan bitenlere dair bir ipucu haline gelir. Kızının kendisinden bir şeyler sakladığını sezen Zehra’nın, Cansu sayesinde öğrendiği bazı gerçekler endişeli anneyi iyice meraklandırır. Zehra’nın gözü kızının üzerindedir. Annesine hayatındaki çalkantıları sezdirmemeye çalışan Feriha ise düştüğü zor durumların içinde, tamamen yalnızdır.

Öte yandan, tarlayı yok pahasına satan Rıza ve Mehmet, memleketten döner. Tarla parasının borcu karşılamaya yetmemesi, Zehra’nın memleketteki akrabalara olan kırgınlığı ile birleşince, evdeki tansiyonu yükseltir. Mehmet’in tamirhanedeki eski arkadaşları ile kavga etmesi ise Rıza için bardağı taşıran son damla olur. Baba oğul arasındaki mesafe, Zehra’nın tüm çabasına rağmen giderek açılır. Kocasını oğluna karşı yumuşatmaya çalışan Zehra bir yandan da vargücüyle Mehmet’i toparlama gayretindedir.

Kötü gecenin gölgesinden bir türlü kurtulamayan Feriha, okulda sıkıntılı günler geçirirken Hande ise, ona son darbeyi vurmaya kararlıdır. Hande’nin bir hamlesi, Feriha’nın okuldaki geleceğini tehlikeye atar.

Zehra ise, farkında bile olmadan, hem kendisini hem de kızını çok etkileyecek bir adım atmak üzeredir.
BSKT.Elif
Co Admin
Co Admin
BSKT.Elif
MesajKonu: Geri: Adını Feriha Koydum - Bölüm Özetleri Adını Feriha Koydum - Bölüm Özetleri Icon_minitime1Çarş. Tem. 18, 2012 11:21 am

6.Bölüm Özeti
FERİHA VE EMİR ARASINDA TANSİYON YÜKSELİYOR
ZEHRA KIZININ DÜNYASINA YAKLAŞIYOR
Emir’i ellerinde çiçeklerle karşısında bulmak Feriha için sarsıcı olur. Gerçekler ve yalanlar arasında sıkışan Feriha, duygularına yenilmemeye kararlıdır. Emir’i kendinden uzak tutmak için verdiği sert tepki, okuldaki gözleri bir kez daha Feriha’nın üzerine çevirir. Hande ise Koray’ın elinde koz olarak tuttuğu cd’nin peşindedir.

Hande’nin evinde çalışmaya başlayan Zehra, kızının dünyasına yaklaşırken bir yandan da Mehmet için endişelidir. Babasıyla arasındaki buzları eritemeyen ve bir türlü iş bulamayan Mehmet, zor günlerde dağılmaya başlar. Feriha’ya sünnet düğününden çıkan talip ise Rıza ve Zehra arasında gerilime neden olur.

Evde, büyük borcun ilk kısmını denkleştirme sıkıntıları yaşanırken, Rümeysa Hanımlar Zehra’nın aklına yeni bir iş imkanı getirir. Hayatı boyunca gündelikçilikten başka bir iş yapmamış olan Zehra, yepyeni bir heyecan yaşar.
Feriha ise Sanem’e olan aidat borcunu ödemek için otelde çalışmaya başlar. Feriha ve Sanem’in yakınlaştıklarını düşünen Cansu’nun tavırları gerginliğe neden olur. Öte yandan Zehra’nın küçük bir dalgınlığı, Cansu’ların evinde ortalığı karıştırır.

Feriha’ya rağmen kalbinin sesini dinlemeye kararlı olan Emir, her şeyi göze alır ve bir kez daha Feriha’nın karşısına çıkar. Emir ve Feriha, bastırmaya çalıştıkları güçlü duyguların şiddetiyle karşı karşıya gelirler. Bu sırada meraklı bir çift göz de, ikilinin üzerindedir. Zehra’yı ise Hande’nin evinde büyük bir sürpriz beklemektedir.
BSKT.Elif
Co Admin
Co Admin
BSKT.Elif

7. Bölüm

Hande’nin evinde gördükleri ile büyük bir şok yaşayan Zehra, Feriha’dan hesap sorar. Anne kız ağır bir yüzleşme yaşarken Feriha büyük itirafın kıyısındadır. Kızına olan güvenini yitiren Zehra, Feriha’nın hayatını takip etme şansını kaybetmek istemez ve Hande’lerin evinde çalıştığını gizler.

Feriha, bir yandan annesine kendisini affettirmeye çalışırken bir yandan da ilk aşkın büyüsüne kapılmıştır. Bu durum Hande için yıkıcı olur. Otel, ev ve okul arasında mekik dokuyan Feriha ile Emir arasındaki dünya farkı da kendini belli etmeye başlar. İlk şokun ardından kendini toparlayan Hande ise, sonunda biraraya gelen aşıkları rahat bırakmamaya kararlıdır.

Pencereden gördüklerinin şaşkınlığını yaşayan Cansu, Feriha’yı mercek altına alır. Üzerinde Emir’in adının yazdığı kağıt yüzünden çıkan gerilim ise devam eder. Zehra ve Sanem, karşı karşıya gelir.

Evde ise, Zehra’nın reçellerinin pazarda satılmaya başlaması Rıza ile aralarında sorun yaratır. Karısının ek iş yapmasını gurur meselesi yapan Rıza, Veysel’in taksisinde çalışmaya başlar. Mehmet, vargücüyle iş aramakta ve her geçen gün umudunu biraz daha kaybetmektedir. Mehmet’in, geçmişten gelen bir dostla karşılaşması ise onun için şaşırtıcı olur.

Feriha, otelde büyük bir sürprizle karşı karşıya kalırken, Rıza ise gecenin karanlığında büyük tehlike altındadır. Kapıcı dairesine ulaşan kara haber ortalığı yangın yerine çevirir.
.
BSKT.Elif
Co Admin
Co Admin
BSKT.Elif

8.Bölüm Özeti

EMİR FERİHA’NIN YALANINI YAKALIYOR
ZEHRA’YA BÜYÜK ŞOK
Otelde gerilimli anlar yaşayan Feriha, ailesinden gelen haberle neye uğradığını şaşırır. Hastanede geçen gece, aile fertleri için kolay olmayacaktır. Zehra ve Feriha, olanlardan kendini sorumlu tutan Mehmet’e destek olmaya çalışır.

Babasının başına gelenlerden büyük vicdan azabı duyan Mehmet, borçla ilgili Ünal’la konuşmak isteyince Ünal’ın korumalarından dayak yer. Mehmet, yardımına koşan Emir’le de karşı karşıya gelir.

Öte yandan aşıklar, Feriha’nın kısıtlı özgürlüğü ve altında ezilmeye başladığı yalanlarının etkisiyle ilk aşk heyecanının tutukluğunu üzerlerinden atamaz. Emir, kalbinin ezberini bozan Feriha’yı ürkütmemek için, ona bir şey belli etmemeye çalışsa da, aşklarındaki bu tutukluğun içten içe sıkıntısını çeker. Cansu’nun takıntılı duyguları ise Feriha’yı Emir’le ilgili Cansu ile konuşmaya iter.

Zehra, Mehmet için endişeliyken bir yandan da baba oğul arasındaki buzları eritmeye çalışır. Bu sırada, başı sıkışan Gülfidan’a da yardım elini uzatır. Okulda ise, hamile olduğunu öğrenen Günce’ye uzanan dostluk eli Feriha’dan başkasının değildir. Doğum günü gecesinden eli boş dönen Hande ise tam yenilgiyi kabul etmek üzereyken eline Feriha’yı zor durumda bırakacağı büyük bir koz geçer.

Feriha’yı beğenen Halil ve ailesi Rıza’yı ziyaret etmek ister. Rıza ve Zehra, basit bir geçmiş olsun ziyaretinin ötesinde olduğu belli olan bu ziyaret yüzünden ters düşer. Ne var ki, tam da misafirlerini ağırlarken çalan kapı, Zehra ve tüm aile için kötü bir sürprizin habercisi olur. Öte yandan Emir ise, bir anda Feriha’nın yalanlarından biriyle yüzyüze gelir ve büyük bir şok yaşar.
BSKT.Elif
Co Admin
Co Admin
BSKT.Elif

9.Bölüm Özeti
Zehra’ya atılan iftira aileyi altüst eder. Hırsızlıkla suçlanan Zehra için, uğradığı haksızlığı unutmak kolay olmayacaktır. Feriha’nın Koray’la gizlice buluşması Emir’in kafasını karıştırır. Şahit olduğu yalanla sarsılan Emir, Hande’nin tüm kışkırtmasına rağmen neler olduğunu anlamak için beklemeyi seçer. Ne var ki, hamilelikle ilgili kimseye bir şey söylememek için Günce’ye söz veren Feriha ve Koray’ın davranışları Emir’in kafasındaki soru işaretlerini arttırır.

İşsizlikten bunalan ve annesinin yaşadıklarıyla hırslanan Mehmet, eski dostu Gürkan’ın kirli dünyasına doğru bir adım atar. Zehra, Hande’nin evinde Emir’le karşılaşır. Bu karşılaşma sonrasında, Zehra’nın kızıyla ilgili endişeleri artar.

Öte yandan Rıza’nın gözü zor anlarda onları yalnız bırakmayan Halil’i tutar. Yaşadığı haksızlığa karşı eli kolu bağlı oturmak istemeyen Zehra ise adalet aramaya karar verir.

Şüphenin pençesinde kıvranan Emir, kafasındaki soruları silmeye çalışarak Feriha’ya doğru romantik bir adım atar. Hande ise Koray’a her şeyi itiraf etmesi için son bir şans verir. Fakat Koray ve Hande karşı karşıya geldiğinde yaşananlar, Hande’nin ihanetten emin olmasına sebep olur. İhaneti ispatlamaya kararlı olan Hande’nin oyunu, herkesin hayatını etkileyecektir.
BSKT.Elif
Co Admin
Co Admin
BSKT.Elif
MesajKonu: Geri: Adını Feriha Koydum - Bölüm Özetleri Adını Feriha Koydum - Bölüm Özetleri Icon_minitime1Çarş. Tem. 18, 2012 11:22 am

10. Bölüm

Hande’nin ayarladığı paparazzinin çektiği fotoğraflar dergiye düşer. Dergiyi görüp çılgına dönen Emir’in Feriha ve Koray’a tepkisi çok sert olur. Günce’ye verdiği söze sadık kalan ve Emir’i kaybeden Feriha yıkılır. Emir’e karşı kendini savunmaya fırsat bile bulamayan Koray, olayın peşini bırakmaz. Fotoğraflarını çeken paparazziye ulaşmaya kararlıdır.

Emir, uğradığına inandığı ihanetle, nefrete teslim olurken, bu kez fazla ileri gittiğini anlayan Hande Koray’ı kaybetme korkusu ile yüzyüze gelir.

Feriha hayatının en kötü günlerini yaşarken Mehmet ise yaşadığı ikinci hayata uyum sağlamaya çalışır. İkizlerin yolu Feriha’nın garsonluk yaptığı otelde kesişir.

Dergiyi gören Cansu, Feriha’yı bir kez daha çok kıskanır. Feriha ise kırılan gururuna rağmen aşk acısıyla kıvranırken, diğer yandan dergiyi başka kimlerin göreceği konusunda çok endişelidir. Kızının zor günler geçirdiğinin farkında olan Zehra, hiçbir şey anlatmayan Feriha’ya rağmen neler olduğunu anlamak için çırpınır.

Feriha’nın dergi ile ilgili korkuları gerçek olurken açılan yaralar kolay kapanmayacaktır.
BSKT.Elif
Co Admin
Co Admin
BSKT.Elif
MesajKonu: Geri: Adını Feriha Koydum - Bölüm Özetleri Adını Feriha Koydum - Bölüm Özetleri Icon_minitime1Çarş. Tem. 18, 2012 11:22 am

11. Bölüm

FIRTINA KOPMAK ÜZERE!

Günce'nin beklenmedik ziyareti ile neye uğradığını şaşıran Emir, öğrendiği gerçeklerle vicdan azabının pençesine düşer.
Hande, Emir'de kaldığı geceyi yeni bir oyuna dönüştürür, ancak gerçekler onu da sarsar.
Koray ve Cansu internetten konuşmaya başlar. Uçurumun kıyısından dönen Mehmet, babasıyla arasını nihayet yumuşatırken, Feriha ile kopma noktasındadır.
Çocukları arasındaki gerilim, Zehra'yı huzursuz eder.
Yaşananlar yüzünden büyük utanç duyan Emir, vicdan azabı ile içine kapanır. Sonunda Koray'a doğru bir adım atsa da, duyduğu utançla Feriha'ya yaklaşamaz. Birbirlerinden habersiz acı çeken aşıklar en beklenmedik yerde karşı karşıya gelir.
Cansu'nun Feriha ile ilgili imalı sözleri Zehra'nın sabrını taşırınca büyük gerilim yaşanır. Zehra, Cansu'larda çalışmayı bırakır. Bu durum Feriha'yı da derinden etkiler. Feriha, hayatında ilk kez gururunu bir kenara bırakıp Emir'den tek bir adım beklerken, herkesi derinden sarsacak büyük fırtına kopmak üzeredir.
BSKT.Elif
Co Admin
Co Admin
BSKT.Elif

12.Bölüm Özeti

Feriha’yı İstemeye Geliyorlar

Dergideki fotoğrafı gören Rıza’nın öfkesi yıkıcı olur. Küçük kapıcı dairesi büyük fırtınayla sarsılır. Zehra, ilk kez ne yapacağını bilemez. Kızının yoldan çıktığına inanan Rıza, Feriha’yla evlenmek isteyen Halil’e yeşil ışık yakar. Zehra, vargücüyle Rıza’yı kararından döndürmenin yollarını arar. Feriha’nın ani ziyaretinden sonra hapsolduğu derin pişmanlıktan sıyrılmak zorunda olduğunu anlayan Emir, Feriha’dan vazgeçmemeye kararlıdır. Okula gidebilmek için babasına boyun eğmek zorunda kalan Feriha ise kalbinin sesini bastırıp Emir’e sırtını dönmeye mecburdur. Mehmet, Halil’in dükkanında çalışmaya başlar. Halil ve ailesinin Feriha’yı istemeye geldiklerini öğrenen Cansu, sebep olduklarının ağırlığını taşımaya çalışırken Koray’la internet üzerinden konuşmaya devam eder. Hande’nin Günce’ye olan davranışları sonunda Koray’ın sabrını taşırır. Koray, Hande’nin başını ağrıtacak hap tuzağına ait görüntüleri kurtarmanın peşine düşer. Feriha’nın kararlı duruşuna rağmen onu unutamayacağını anlayan Emir’in ise pes etmeye niyeti yoktur.
BSKT.Elif
Co Admin
Co Admin
BSKT.Elif

13. Bölüm

Emir ve Halil’in karşı karşıya gelmesi ile zor anlar yaşayan Feriha, Emir’den uzak durma savaşı verirken, Emir peşini bırakmaz. Zehra’nın nişana engel olma çabasıyla Şerife’ye gitmesi ise geri teper. Zehra’nın söylediklerini gurur meselesi yapan Şerife’nin alınganlığı, Rıza ve Zehra arasındaki gerilimi yükseltir. Koray ve Cansu’nun sanal arkadaşlıkları ilerlerken, Emir’le arası iyice gerilen Hande ise teselliyi Koray’da arar. Huzursuz günler geçiren Rıza’nın yüzünü bankadan gelen iyi haber güldürür. Rıza ve Veysel, nakliye şirketi kurmak için ilk adımı atar. Öte yandan Feriha’ya yaptıkları yüzünden çelişkili duygular içinde olan Cansu bozulan sinirlerinin etkisiyle büyük bir açık verir. Zehra, vargücüyle Rıza’yı verdiği karardan vazgeçirmeye çalışırken, anne kızı bekleyen sürpriz tüm dengeleri alt üst edecektir.
BSKT.Elif
Co Admin
Co Admin
BSKT.Elif

14.Bölüm Özeti

YALANLARI ÖĞRENEN ZEHRA'NIN ZOR KARARI!

Kızının yalanlarını öğrenen Zehra altüst olur. Anne kız, ağır bir yüzleşme yaşar. Feriha şimdiye kadar hep yanında olan annesinin desteğini kaybeder. Çığırından çıkan yalanlara şahit olmakla yıkılan Zehra, kızını yalanlardan koparmak için isteksiz ama büyük bir adım atar. Zehra, nişana razı olur. Annesini incitmenin ağırlığını yaşayan Feriha hayatı ile ilgili verilen büyük karara teslim olur. Her şeyden habersiz Emir ise Feriha'yı yeniden kazanmak için adeta çırpınmaktadır. Sonunda Feriha ile başbaşa kalmayı başaran Emir, bu kez sorularına cevap almaya kararlıdır. Nişan günü gelip çattığında ise Emir, büyük bir gerçekle yüzleşmek üzeredir.
BSKT.Elif
Co Admin
Co Admin
BSKT.Elif
MesajKonu: Geri: Adını Feriha Koydum - Bölüm Özetleri Adını Feriha Koydum - Bölüm Özetleri Icon_minitime1Çarş. Tem. 18, 2012 11:23 am

15.Bölüm

Feriha, Halil’le nişanlanırken hap tuzağı gerçeği ile yüzyüze gelen Emir, Hande’den hesap sorar. Emir’i tamamen kaybeden Hande’nin toparlanması kolay olmayacaktır. İzlediği görüntülerden sonra Feriha’dan şimdiye kadar dileyemediği tüm özürleri dilemek isteyen Emir’in sürprizi tüm okulda çok konuşulacaktır. Artık parmağında bir yüzük taşıyan Feriha için ise eski defterlerin de Emir’e duyduğu büyük aşkın da bir anlamı kalmamıştır. Halil, yüzükleri takmalarına karşın Feriha’nın soğuk tavırlarının sıkıntısını yaşarken Mehmet ise Seher’e iyice kapılmaya başlar. Aysun, uzun zamandır yüzleşmekten kaçtığı hastalığı ile yüzleşir. Aldığı kararın altında her geçen gün daha çok ezilen Zehra, karışık duygular içinde kararını sorgularken Feriha nişanlandığını Emir’den daha ne kadar gizleyebilecektir?
BSKT.Elif
Co Admin
Co Admin
BSKT.Elif
MesajKonu: Geri: Adını Feriha Koydum - Bölüm Özetleri Adını Feriha Koydum - Bölüm Özetleri Icon_minitime1Çarş. Tem. 18, 2012 11:23 am

16.Bölüm Özeti

Feriha, nişan yüzüğünü gözden çıkarmak zorunda kalır. Yüzüğü kaybettiğini söylemesi Halil’i çok rahatsız ederken evde de gerilime neden olur. Feriha’nın yüzükle ilgili yalan söylediğini anlayan Zehra, hem nişanın geleceği hem de kızının gizli gerçekleri ile ilgili huzursuzdur.

Feriha’nın direncini kırmaya kararlı olan Emir’in hamlesi, Feriha ve Emir’i bir kez daha karşı karşıya getirir. Ancak bu kez yaşananlar, Emir’in Feriha’ya olan tutumunu değiştirecektir.

Cansu’nun büyük bir hayali bir anda gerçek olurken, Sanem ise geçmişten gelen sıradışı bir dostla yıllar sonra bir araya gelmenin heyecanını yaşar.

Öte yandan, Hande’nin kimseye haber vermeden ortadan kaybolmasıyla Koray ve Emir arasındaki ipler gerilir. Emir, Hande’den gelen haberle harekete geçmek zorunda kalırken, gecenin karanlığında yaşanacaklar gizli kalmış gerçekleri aydınlatmak üzeredir.
BSKT.Elif
Co Admin
Co Admin
BSKT.Elif

17. Bölüm Özeti

Kaza geçiren Emir ve Hande’nin durumu ağırdır. Haberi alan herkes endişe ile hastaneye koşarken, büyük bir şok yaşayan Feriha tam anlamıyla yıkılır. Kaza haberine tanık olan Rıza ve Mehmet’in tepkileri ise saklı bir gerçeği daha gün yüzüne çıkarır. Mehmet’in çarptığı arabanın sahibinin Emir olduğunu öğrenen Zehra karışık duygular içindedir. Emir’i kaybetme korkusu ile çılgına dönen Feriha, ne olursa olsun Emir’in yanında olmaya kararlıdır. Ev ve hastane arasında gizlice mekik dokuması ise kolay olmaz. Öte yandan internetten kazayı öğrenen ve Emir için çok endişelenen Cansu’nun davranışları giderek kontrolden çıkmaktadır. Haldun, kızının takıntılı iç dünyası ile yüzleşirken, Zehra da Cansu yüzünden zor durumda kalır. Emir’i kaybetme korkusu ile sonunda kalbinin sesini dinlemeye başlayan Feriha’nın tavırları Halil’le olan tansiyonu yükseltir. Nişanı bozmaya kararlı olan Feriha, Halil’le karşı karşıya geldiğinde yaşananlar şaşırtıcı olacaktır.
BSKT.Elif
Co Admin
Co Admin
BSKT.Elif

18 .Bölüm Özeti

FERİHA EMİR'E KAVUŞUYOR!

Halil’le yaşadığı dehşet anlarından sonra, Feriha nişandan kurtulmayı başarır. Yaptıkları yüzünden vicdan azabı duyan Halil, Feriha ile anlaşamadıklarını söyleyerek nişanı bozduklarını ilan eder. Feriha ve Emir için, artık yaraları sarıp aşklarına sahip çıkma zamanı gelmiştir. Koray, yaşadıklarının ardından kabuğuna çekilen Hande’nin yanında olurken, Emir ve Feriha da desteğe ihtiyacı olan Hande’ye doğru elele bir adım atar. Ancak, Hande’ye yaptıkları ziyarette Zehra ile karşılaşmak, anne kız için incitici olur. Kızının içinde olduğu dünya ile yüzleşen Zehra, karışık duygular içindedir. Mutluluğu yalanlarla gölgelenen Feriha, büyük itiraf için cesaretini toplaması gerektiğinin farkındadır. Öte yandan Mehmet, bozulan nişanın ardından Halil’in dükkanından ayrılmak ister. Mehmet’i dükkanda kalmaya ikna eden Halil, ayrılık acısıyla başetmekte giderek zorlanmaktadır. Feriha ve Emir kaybettikleri mutluluğa kavuşmanın sarhoşluğunu yaşarken, Emir’e gelen beklenmedik bir teklif aşkları için yeni bir tehdit haline gelir.
BSKT.Elif
Co Admin
Co Admin
BSKT.Elif

19.Bölüm Özeti
Feriha ve Emir’e İhanet Oyunu !
Defilede zor anlar yaşayan Feriha, Emir’le aralarındaki dünya farkının etkisinde, dünyalarını birleştiren yalanlardan kurtulma cesaretini giderek yitirmektedir. Zehra ile konuşmasından sonra içindeki umut kırıntılarını da tüketen Halil Feriha’yı geri kazanmak için yeni bir hamle yapar. Ancak, Halil’in hamlesi ile Feriha’nın en büyük kabuslarından biri gerçek olur. Halil ve Emir, kaçınılmaz şekilde karşı karşıya gelir. Öte yandan, defileden pekçok soru işareti ile ayrılan Cansu, istediği cevapların Feriha’da olduğundan emindir. İki eski arkadaşın yüzleşmesi ise sürprizlerle doludur. Kazadan beri durulmuş olan Hande, Koray’ın doğum gününü Emir’le aralarındaki buzları eritmek için bir fırsata çevirmek ister. Bu sırada, Günce’nin Hande’ye saldırmak için eski defterlerin kapağını aralaması, Hande’ye artık umudu kestiği yarım kalmış bir oyunu hatırlatacaktır. Koray’ın doğum günü, dengelerin altüst olacağı bir güne dönüşür.
BSKT.Elif
Co Admin
Co Admin
BSKT.Elif
MesajKonu: Geri: Adını Feriha Koydum - Bölüm Özetleri Adını Feriha Koydum - Bölüm Özetleri Icon_minitime1Çarş. Tem. 18, 2012 11:24 am

20.Bölüm Özeti

İHANET BULMACASINI KİM ÇÖZECEK?

İhanet oyununa inanan Koray ve Feriha alt üst olmuştur. Feriha, kimseyle konuşmadan kır evini terk eder. Koray’ın tepkisi ise çok daha sert olur, doğum günü kana bulanır. Kır evinde yaşanan kabustan sonra Feriha’dan bir cevap almak için İstanbul’a dönen Emir, aldığı tepki ile neye uğradığını şaşırır. Hande ile Feriha’yı yüzleştiren Emir, Feriha ve Koray’ın davranışlarıyla sarsılırken, onların geçmişte uğradıkları haksızlığın acısını çıkardıklarına inanır. Aysun’un hastalığı yüzünden zor günler geçiren Ünal, borcuna sadık olmadığını düşündüğü Rıza ile uğraşmaya başlar. Kaza borcunun yeniden gündeme gelmesi ailedeki tansiyonu yükseltir. Zehra’nın teknede çalışırken ayağını burkması ise Feriha’nın ilginç bir karar almasına neden olur. Aşk acısı ile boğuşan Feriha, annesinin yerine Levent’in teknesinde çalışmaya başlar. Öte yandan Emir ve Feriha aşkının kaderi, ihanet oyununu öğrenen sürpriz bir ismin dilinin ucundadır.
BSKT.Elif
Co Admin
Co Admin
BSKT.Elif
MesajKonu: Geri: Adını Feriha Koydum - Bölüm Özetleri Adını Feriha Koydum - Bölüm Özetleri Icon_minitime1Çarş. Tem. 18, 2012 11:24 am

21. Bölüm Özeti

Teknede büyük panik yaşayan Feriha ve Zehra, Rıza’nın fenalaştığı haberi ile sarsılır.
Feriha ile konuşma fırsatını kılpayı kaçıran Emir ise bu kez onu tüm dengesizlikleri ile ilgili konuşturmaya kararlıdır.
Rıza, fenalaşmasının ardındaki gerçekle ilgili sessizliğe gömülmüşken, Feriha ipuçlarının peşindedir.
Hills’den gelen telefon gerçeğini öğrenen ve allak bullak olan Feriha, Emir’le karşı karşıya geldiğinde bu kez kaçabileceği bir yer yoktur. Emir ve Feriha tüm gerçeklere ve yalanlara rağmen bir kez daha aşkın gücü ile birbirlerine sarılırken ağır bir yenilgi içinde olan Hande tamamen yalnız kalmıştır.
İçine düştüğü derin yalnızlıkta en çok özlediği ise Koray’dan başkası değildir.
Seher’le ilişkisi dolu dizgin devam etmekte olan Mehmet ise Feyyaz’ın hedefindedir.
Aşıklar kötü günleri arkalarında bırakmanın tadını çıkarırken, borç meselesinin babasının sağlığını tehdit etmesi Mehmet’i harekete geçirir.
Emir ve Mehmet’in karşı karşıya gelmesi gelecek zor günlerin de habercisi olacaktır .
BSKT.Elif
Co Admin
Co Admin
BSKT.Elif

22. BÖLÜM ÖZETİ
Feriha, hiç olmadığı kadar güçlü bir kararlılıkla Emir’e tüm yalanları itiraf etmeye hazırken yaşananlar herkesi allak bullak eder. Mehmet’in hastanelik olması ve verdiği ifadede Emir’i suçlaması gidişatı bir kez daha değiştirir. Oğlunun başına gelenlerden Emir’i sorumlu tutan Zehra öfkeliyken, Feriha ise Emir’e olan inancını bir an için kaybetmez. Feriha’nın olanlara rağmen aşkının arkasında olması ise Zehra için affedilemez. İki ateş arasında kalan Feriha, zor günlerinde Emir’e destek olmaya çalışırken Ünal’ın attığı yanlış bir adımla şüpheleri üzerine çekmesi aşıklar için yeni bir zorlu sınav haline gelir. Öte yandan, Feriha teknedeki temizlik işine tam gaz devam ederken Levent’le aralarında geçenlerden sonra allak bullak olan Sanem, duyguları ve mantığı arasında kalmıştır. Feriha ve Sanem’in yolu teknede kesiştiğinde ise bütün yalanlar su yüzüne çıkar. Bütün gerçekler Emir ve Feriha’yı bir arada gören, dahası bir anda kendini Feriha’nın annesi konumunda bulan Sanem’in dilinin ucundadır.
BSKT.Elif
Co Admin
Co Admin
BSKT.Elif
MesajKonu: Geri: Adını Feriha Koydum - Bölüm Özetleri Adını Feriha Koydum - Bölüm Özetleri Icon_minitime1Çarş. Tem. 18, 2012 11:25 am

23.Bölüm Özeti
Teknede karşılıklı olarak büyük şok yaşayan Feriha ve Sanem, sessiz bir anlaşma yapmak zorunda kalmıştır. Sanem, büyük bir korku ile yalanlara ortak olurken sahte anne kızın yüzleşmesi... her ikisi için de ağır olur. Mehmet, kendisini dövdüren......in Feyyaz çıkması ile neye uğradığını şaşırırken, şikayetçi olmaması Rıza ve Zehra’yı kızdırır. Mehmet, Feyyaz ve Seher’le ilgili gerçeklerin peşindeyken Zehra ise Seher’i hedefine almıştır. ...Yaşananlardan sonra teknede çalışmak istemeyen Feriha, Levent’le konuşmaya gider ancak Levent’in tavrı şaşırtıcı olacaktır. Yaşadıkları gerilimler yüzünden aşklarının tadını çıkaramadıkları konusunda hemfikir olan aşıklar, Feriha’nın sürprizi ile özel bir gece geçirirken Feriha artık yalanların sonuna geldiğinin farkındadır. Feriha sonunda Emir’e tüm gerçekleri itiraf etmek için cesaretini toplarken Emir ise bambaşka bir kararlılık içinde Feriha’ya unutamayacağı bir sürpriz hazırlar. Öte yandan, Zehra’yı temizliğe gittiği esrarengiz konakta büyük bir tehlike beklemektedir
BSKT.Elif
Co Admin
Co Admin
BSKT.Elif
MesajKonu: Geri: Adını Feriha Koydum - Bölüm Özetleri Adını Feriha Koydum - Bölüm Özetleri Icon_minitime1Çarş. Tem. 18, 2012 11:25 am

24.Bölüm (Sezon Finali) Özeti
FERİHA’DAN EMİR’E İTİRAF MEKTUBU !
Emir’in evlenme teklifi ile neye uğradığını şaşıran Feriha, adım adım yolun sonuna geldiğinin farkındadır. Emir ise Feriha’nın kararsızlığının sebeplerini öğrenmeye kararlıdır. Emir’in Feriha’ya evlenme teklifi etmesi Hande için yıkıcı olurken Ünal ve Aysun da oldukça erken olan bu teklif karşısında panikler. Gizemli konaktaki büyük kumpası ortaya çıkartan Zehra’nın gösterdiği cesaret karşılıksız kalmaz ve aile biraz da olsa borç girdabında bir soluk alır. Öte yandan Halil’in Feriha’yı rahatsız etmesi Mehmet ve Halil arasında büyük gerilime neden olur. Halil’in Feriha’yı kaçırdığını öğrenen Mehmet çılgına döner ve Halil’den hesap sorup işi bırakır. Mehmet’in işten ayrılması ile huzursuz olan Seher, kendini güvende hissetmek için Mehmet’ten ilişkileri adına somut bir adım beklemektedir.
Feriha ile paylaştığı sırrın ağırlığı altında ezilen Sanem ise hayatı ile ilgili önemli bir karar verme aşamasındadır. Öte yandan hayat, herkese yeni sürprizler hazırlamıştır. Gerçekleri, Emir’in gözlerine bakarak söyleyemeyeceğini anlayan Feriha ise Emir’e bütün yalanları ve gerçekleri itiraf ettiği bir mektup yazar.
BSKT.Elif
Co Admin
Co Admin
BSKT.Elif

25.Bölüm

ADINI FERİHA KOYDUM SÜRPRİZLERLE DOLU YENİ BÖLÜMÜYLE BAŞLARKEN, YALANLAR KİMİN DİLİNİN UCUNDA?

Emir ve Feriha'nın annelerinin başucunda geçirdikleri zor günlerin ardından 3 ay geçer. Korkunç günleri geride bırakan aşıklar, zorunlu ayrılıktan sonra büyük bir özlemle kavuşurken Feriha sadece Emir'e değil, yalanlara da sarılır. Özlemin ve duygularının etkisinde bir kez daha korkularına esir olan Feriha'nın düşünebildiği tek şey Emir'in okuyamadığı itiraf mektubudur.

Yaşadığı ölüm kalım savaşının etkilerine teslim olmamaya direnen Zehra ise Feriha ve Mehmet'in giderek karışmakta olan hayatları için endişelidir. Sözlendiğini ailesinden saklayan Mehmet'in, Seher'i aile ile kaynaştırma çabası Rıza ve Zehra'yı adeta alarma geçirir.

Tatil döneminin bitmesiyle, Cansu, Sanem, Hande ve Koray da hayatlarında yeni gelişmelerle İstanbul'a dönerken hayat herkes için sürprizler hazırlamaktadır. Uzun bir aradan sonra bir araya gelen Emir ve arkadaşlarının planladıkları yaza veda partisi Feriha'yı Levent'e karşı zor durumda bırakır. Ancak sürprizlerle dolu tekne gezisinde zor durumda kalacak tek kişi Feriha olmayacaktır.

Öte yandan, Emir'in elini tutup gerçeklere sırtını dönen Feriha, hâlâ Emir'in odasında bir yerlerde olan mektubu bulmak için her yolu denerken mektup beklenmedik bir ismin eline geçer. Feriha'nın korku ile sarıldığı yalanlar artık bir başkasının dilinin ucundadır.

Adını Feriha Koydum - Bölüm Özetleri

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 3 sayfasıSayfaya git : 1, 2, 3  Sonraki